O nas

NASI INSTRUKTORZY

By 30 sierpnia 2018 No Comments

Współpracujemy z Ratownikami TOPR, Instruktorami PZA, Przewodnikami IVBV oraz Przewodnikami Tatrzańskimi wszystkich klas.

Skupiamy najlepszą kadrę w Polsce 🙂

MARCIN JÓZEFOWICZ

Jest zawodowym ratownikiem TOPR – Starszym Instruktorem Ratownictwa. Specjalizuje się w ratownictwie jaskiniowym i lawinowym, prowadzi aktywną działalność wspinaczkowa i jaskiniową. Jest przewodnikiem psa lawinowego. Szef wyszkolenia ratowników TOPR. Dodatkowo w TOPR odpowiedzialny jest za detektory lawinowe, odbiorniki GPS, systemy informacji wizualnej oraz wdrażanie nowych technologii. Współorganizuje kursy lawinowe w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Ponadto, jego pasją jest fotografia (jako fotograf i fotoreporter specjalizuje się w fotografii górskiej).

ANDRZEJ MACIATA

Wychował się na Podhalu, jest rodowitym góralem ze „zbójnickim” pochodzeniem. Ratownik instruktor TOPR, od 30 lat czynnie działający w tej organizacji. Jak mówi TOPR to całe jego życie. Zawodowy Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego. Posiada również uprawnienia Instruktora Narciarstwa Alpejskiego. Nurek jaskiniowy z doświadczeniem nabytym w jaskiniach tatrzańskich i francuskich. Taternik i alpinista, pokonał „kultową” drogę „La Liberte” w Alpach Francuskich. Obecnie w TOPR zajmuje się prognozowaniem stopnia zagrożenia lawinowego i inwentaryzacją wypadków lawinowych oraz systemem monitoringu pogody. Autor wykładów i publikacji na temat lawin. Uczestnik międzynarodowych konferencji poświęconych lawinom. Od kilku lat wraz z kolegami z TOPR prowadzi profesjonalne kursy lawinowe w Pięciu Stawach.

MACIEK CIESIELSKI

Instruktor Alpinizmu, Taternictwa oraz Wspinaczki Skalnej PZA. Instruktor wspinaczki wysokogórskiej oraz wspinaczki sportowej – uprawnienia państwowe. Były viceprezes Polskiego Związku Alpinizmu. Członek Komisji Szkolenia PZA. Ratownik ochotnik TOPR. Międzynarodowy przewodnik UIAGM/IVBV/IFMGA. Wspina się od 97 roku. Autor nowych dróg i licznych powtórzeń w górach Europy, Alaski, Azji, na Grenlandii, w Patagonii, w USA i Kanadzie, w Alpach i w Himalajach. Redaktor w wydawnictwie Góry. Publikował również w Taterniku, Climbing’u oraz AAJ. Od lat współpracuje jako konsultant i tester w kilku firmach produkujących sprzęt outdoorowy – zawodnik firm ARCTERYX, PETZL i FIVE TEN.

ROBERT ROKOWSKI

Instruktor Alpinizmu i Taternictwa PZA. Instruktor Wspinaczki Wysokogórskiej oraz wspinaczki sportowej – uprawnienia państwowe. Członek Komisji Szkolenia PZA. Ratownik TOPR. Adiunkt na AWF w Krakowie. Zainteresowania naukowe – biologiczne, psychiczne i środowiskowe determinanty ruchu ludzkiego. Publikuje w prasie wspinaczkowej („Brytan”, „Góry”) i naukowej („Antropomotoryka”, „Kierunki doskonalenia treningu i walki sportowej”). Wspina się od 1991 roku. Lubi wspinanie w skałkach, a także w górach tak latem jak i zimą. W latach 2002-2003 laureat nagród KWIU PZA. Min. w 2003 roku otrzymał pierwszą nagrodę KWIU PZA za najlepsze przejście sezonu zimowego w Tatrach (15.10 do Yumy w 21 godz. non stop ), a w 2007 roku została mu przyznana nagroda tzw. „Brytana roku” za jednodniowe zimowe przejście Superdiretissimy (V+ A2) na     Kazalnicy Mięguszowieckiej.

ROBERT KIDOŃ

Urodzony w Zakopanem, z Tatrami związany od dziecka. Zawodowy ratownik TOPR, starszy instruktor TOPR, instruktor wspinaczki wysokogórskiej, instruktor narciarstwa wysokogórskiego, instruktor narciarstwa alpejskiego. Specjalizuje się w ratownictwie z powietrza (ratownik pokładowy TOPR) oraz jaskiniowym. Stażysta Speleo Secours Francais. W TOPR odpowiada za wyposażenie i stan magazynu wyprawowego oraz szkoleniem. Paralotniarz, aktywny wspinacz i pasjonat skialpinizmu.

JAN KRZEPTOWSKI-SABAŁA

Przewodnik tatrzański specjalizujący się w turystyce przyrodniczej oraz edukacji ekologicznej. Pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego – koordynator wolontariatu i edukator. Prowadzi szkolenia z zakresu ochrony przyrody dla przewodników tatrzańskich, taterników, skiturowców i wielu innych grup działających w Tatrach. Propaguje etykę outdoorową „Leave no Trace”. Z wykształcenia leśnik, absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

ADAM PIEPRZYCKI

Instruktor taternictwa PZA, trener wspinaczki sportowej i instruktor wspinaczki wysokogórskiej (uprawnienia państwowe), licencja ekipera PZA. Wspina się od 1993 r. Jest ratownikiem TOPR. Działa w ramach TBM (Zamarła Turnia), Komisji Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej, Komisji Bezpieczeństwa PZA oraz Zespołu d/s Szkolenia KWS PZA. Jestem autorem nowych dróg w Tatrach i Karakorum. Lubi różnorodność wyzwań: od boulderingu i hakówki przez wspinanie w skałkach do gór latem i zimą . Brał udział w wyjazdach poza Europę: Yosemite (USA) oraz rejon Trango (Pakistan).

PIOTR KRZAN

Od kilkunastu lat przewodnik tatrzański, z uprawnieniami wysokogórskiego przewodnika tatrzańskiego I klasy. Taternik, taternik jaskiniowy, zapalony narciarz skiturowy i instruktor narciarstwa. W górach spędza ok. 300 dni w roku i w większości z dala od szlaków. Z wykształcenia przyrodnik, zawodowo związany z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

admin

Author admin

More posts by admin

Leave a Reply